Jak dbać o skórę wiosną?

Pielęgnacja skóry wiosną powinna odbywać się na innych zasadach, niż zimą. Wiosną najważniejsze znaczenie ma jej nawilżanie. Warto dostarczać skórze wielu, aktywnych substancji, takich jak aminokwasy, witaminy czy mikroelementy.

Zdrowy wygląd zapewniają skórze witaminy oraz ich prekursory. Do najważniejszych zalicza się witamina A, E, C. Wykazują one działanie regeneracyjne, nawilżające czy uelastyczniające. Część z nich zwalcza działanie wolnych rodników, które niekorzystnie wpływają na stan skóry. Dawkę witamin można dostarczyć skórze za pomocą kosmetyków, jak i doustnych suplementów. W ten sposób zapewni się jej optymalny stopień odżywienia.

Bardzo korzystne oddziaływanie ma również koenzym Q10. Nazywany jest również eliksirem młodości. Jego działanie opiera się na przyspieszeniu procesów metabolicznych w komórce. Poprawia również stopień dotlenienia. Dzięki temu, zmniejsza widoczność zmarszczek, przez co skóra jest bardziej elastyczna, jak również posiada ładniejszy koloryt.

W przypadku kobiet dojrzałych, wskazane jest stosowanie flawonoidów oraz fitohormonów. Opóźniają one starzenie, gdyż wykazują właściwości przeciwzmarszczkowe oraz uelastyczniające. Ponadto zwiększają poziom nawilżenia skóry. Związki te znajdują się m.in. w zielonej herbacie, pestkach winogron czy żeń-szeniu.

Imigran tabletki Epivir 300 ulotka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *