Jak usunąć rozstępy?

nazwa Flixonase Nasule daje do myślenia dbającym o własne zdrowie Physiogel Balsam nawilżający do ciała

Rozstępy pojawiają się w wyniku zerwania włókien elastycznych w głębokich warstwach skóry. Przyczyną ich wystąpienia jest zbyt duże rozciąganie. Z tego powodu problem ten dotyczy przede wszystkim kobiet ciężarnych, kulturystów, osób otyłych. Rozstępy spotykane są także u szybko rosnącej młodzieży.

Rozstępom znacznie łatwiej zapobiegać, niż je leczyć. Profilaktyczne działania opierają się na regularnym wykonywaniu peelingów, nawilżaniu i natłuszczaniu skóry. Pomocne okazują się również masaże. Jeżeli rozstępy się już pojawiły, można zmniejszyć ich widoczność poprzez odpowiednie zabiegi kosmetyczne. Największą skuteczność wykazują przede wszystkim dermabrazja oraz mezoterapia. Pierwszy zabieg polega na złuszczaniu naskórka oraz niektórych warstw skóry właściwej. Dzięki temu stymuluje się produkcje kolagenu i elastyny. W mezoterapii, skóra nakłuwana jest specjalnymi substancjami odżywczymi, jednak jest to zabieg stosunkowo bolesny. Popularna jest również metoda z wykorzystaniem lasera. Jego działanie polega na pobudzeniu procesów naprawczych skóry.

W walce z rozstępami, można także stosować specjalne serie kosmetyków. Kobiety, które planują zajść w ciążę, mogą je stosować z dużym wyprzedzeniem. Skuteczność tych kosmetyków jest nieco mniejsza, w porównaniu do zabiegów u kosmetyczki, jednak mogą znacznie zmniejszyć widoczność rozstępów.

żółtaczka pokarmowa Sensodyne Classic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *