Jak zachować młodość skóry?

Starzenie organizmu jest nieuchronne, jednak szybkość jego przebiegu jest zróżnicowane. To samo dotyczy także skóry. Zakłada się, że starzenie skóry rozpoczyna się już w trzeciej dekadzie życia, lecz największy postęp można zaobserwować u osób, które ukończyły 40 lat. Wówczas skóra traci znaczną ilość wody, obniżony zostaje metabolizm komórkowy, zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne. Ponadto skóra staje się mniej sprężysta i elastyczna. U kobiet po 40-stce następuje obniżenie stężenia estrogenów w organizmie, przez co pogarsza się koloryt ich skóry.

Na takie efekty pracujemy przez całe życie, często poprzez nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz pielęgnacyjne. Chcąc zachować młody wygląd, należy spożywać dobre jakościowo produkty o odpowiedniej zawartości wszystkich składników energetycznych i odżywczych. W diecie nie może zabraknąć witamin i składników mineralnych, które stanowią materiał budulcowy naskórka. Ponadto część z nich jest składnikiem enzymów, które zapewniają właściwe funkcjonowanie skóry. Warto pamiętać o codziennej aktywności fizycznej. Sport korzystnie wpływa na ukrwienie skóry, dzięki czemu zachowuje ona ładny koloryt.

Wrogiem młodej skóry jest dym papierosowy, dlatego koniecznie trzeba ograniczyć ilość wypalanych papierosów. Skóra palaczy szybciej się starzeje, jest także szarawa. Po zaprzestaniu palenia, warto stosować naturalne kosmetyki, które przywrócą skórze zdrowy wygląd.

Fluarix Niquitin Przezroczysty - plastry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *