Jak zwalczyć cellulit?

Bactroban

Cellulit jest problemem, który dotyczy sporej liczby kobiet. Znany jest także pod nazwą pomarańczowa skórka. Cellulit ukształtował się na skutek deformacji tkanki tłuszczowej, głównie na skutek nacisku. Objawia się on w postaci nierówności i wybrzuszeń na skórze, przez co wyglądem przypomina powierzchnię pomarańczy. Najczęściej cellulit pojawia się na udach, pośladkach i brzuchu, czyli w miejscach, gdzie jest najwięcej tłuszczu.

Cellulit jest najbardziej kłopotliwy latem, kiedy zakładamy coraz mniej ubrań na siebie. Warto jednak pamiętać, że jest wiele sposobów, żeby jemu zapobiegać. Przede wszystkim należy spożywać duże ilości wody mineralnej. Woda wypłukuje z organizmu toksyny, a także korzystnie wpływa na stan skóry. Dzięki wodzie organizm szybciej usuwa nadmiar zgromadzonego tłuszczu, przez co cellulit jest mniej widoczny.

Warto także pamiętać o regularnych ćwiczeniach fizycznych. Zaobserwowano bowiem, że cellulit zazwyczaj pojawia się u osób z nadwagą lub o niskiej aktywności fizycznej. Można uprawiać dowolną dyscyplinę sportu. Liczy się systematyczność i wytrwałość, a efekty będą szybko widoczne. Zmienione miejsca, można również masować okrężnymi ruchami. Poprawia to krążenie krwi oraz zmniejsza widoczność pomarańczowej skórki.

Należy unikać zakładania obcisłych ubrań, ponieważ niekorzystnie oddziałują na krążenie krwi. Wskazana jest także dieta, obfitująca w błonnik.

Fraxiparine - 2850 Panadol Baby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *