Nawilżenie skóry

Skóra jest w odpowiedni sposób nawodniona, jednak na skutek określonych czynników, stopień uwodnienia może się zmniejszyć. Przesuszenie skóry odbywa się zazwyczaj na skutek działania promieni słonecznych. Długotrwała ekspozycja powoduje znaczny ubytek wody. Podobne efekty osiągniemy, jeżeli będziemy przebywać w przegrzanych pomieszczeniach. Z tego powodu należy zadbać o codzienne nawilżanie skóry. Brak tej czynności przyczynia się do szybkiego powstania zmarszczek.

Nawilżenie powinno odbywać się zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Pierwsza opcja polega na tym, że przynajmniej raz dziennie, wklepujemy w skórę krem i balsam, które wykazują właściwości nawilżające. Jeżeli skóra jest już przesuszona, warto nałożyć grubszą warstwę kosmetyku i poczekać do jego wchłonięcia. Dobry balsam powinien zawierać również inne substancje odżywcze, jak witaminę E czy olejek jojoba.

Nawilżanie wewnętrzne polega na wypijaniu odpowiedniej ilości płynów. Wskazane jest, żeby codzienna podaż płynów wynosiła ok. 2 litrów. Należy także zadbać o jakość płynów. Najlepiej, jeśli jest to woda mineralna, która usuwa z organizmu toksyny, przyczyniając się do poprawy kondycji skóry. Słodkie napoje gazowe nie zapewnią skórze wystarczającego stopnia nawilżenia. Jeżeli zewnętrzna temperatura jest bardzo wysoka, ilość wypijanej wody można zwiększyć, w zależności od potrzeb.

Tylko taka regularna pielęgnacja spowoduje, że skóra na dłużej zachowa młodość. Ponadto zachowa sprężystość i jędrność, przez co później pojawią się na niej zmarszczki.

Infanrix

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *