Jak wybrać balsam do ciała?

ambirix

Balsamy do ciała są podstawowym kosmetykiem pielęgnacyjnym naszej skóry. Obecnie dostępnych jest ich kilka rodzajów, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Regularne ich stosowanie, korzystnie wpływa na zachowanie zdrowego wyglądu.

Balsamy nawilżające szybko wchłaniają się, co jest zasługą lekkiej konsystencji. Należy je stosować po każdej kąpieli. Szczególnie polecane są do skóry suchej i przesuszonej. W takiej sytuacji, warto wybrać balsamy, które zawierają dodatek odżywczych olejków. Dzięki temu, skóra będzie lepiej natłuszczona.

Balsamy regenerujące są idealne dla skóry dojrzałej i zmęczonej. W ich składzie zazwyczaj można znaleźć witaminy, jedwab, niektóre rodzaje ziół czy ekstrakty z owoców. Stosowanie balsamów regenerujących, pozytywnie wpływa na gładkość oraz jędrność skóry. Dla osób walczących z cellulitem, przydatne będą balsamy wyszczuplające. Tego rodzaju balsamy często zawierają kofeinę czy L-karnitynę, które stymulują proces usuwania tkanki tłuszczowej. Wiosną i latem przydatne będą balsamy brązujące, które nadadzą skórze opalony wygląd. Efekt ten uzyskuje się stopniowo, dzięki czemu jest bardziej naturalny.

Fortum 500 Panadol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *