Stan skóry

Utrzymanie skóry w dobrej kondycji sprawi, że będziemy wyglądać młodziej nawet o kilka lub kilkanaście lat. Skóra starzeje się bowiem wraz z nami. Z upływem czasu jest coraz mniej sprężysta i jędrna, czego widocznym efektem są zmarszczki. Na skutek naszych zaniedbań, na skórze mogą znajdować się różne przebarwienia, najczęściej słoneczne. Przebarwienia mogą także powstać na skutek określonej choroby. Wszystkie te czynniki powodują, że wyglądamy na więcej lat, niż w rzeczywistości mamy.

O skórę trzeba zatem dbać. W pielęgnacji jej niezwykle istotna jest systematyczność. Nie wystarczy nakładać kremów czy balsamów, w momencie gdy pojawią się pierwsze zmarszczki. Już nastolatki powinny zacząć stosować odpowiednie kosmetyki. Warto dobrać serię, która będzie odpowiadała potrzebom naszej skóry. Kosmetyki pielęgnacyjne to nie jedyne rzeczy, które możemy zapewnić naszej skórze.

Trzeba bowiem pamiętać, że na stan skóry wpływa także to, co spożywamy. Właściwa dieta jest niezbędnym uzupełnieniem działania kosmetyków. Na skórze widoczne jest niemal wszystko to, co jemy. Im zdrowsza żywność, tym zdrowsza skóra. Równie istotny jest sen. Zbyt mała jego ilość przyczynia się nie tylko do ogólnego zmęczenia, ale także do pogorszenia kondycji naszej skóry.

dowiedz się co to są meningokoki i jak się bronić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *